Радијален максимум цела сезона цела сезона 195 60R 88t Патнички гуми се вклопуваат: Хонда Цивил Реверб, 2004- Нисан Сентра база
Неодамнешно

Радијален максимум цела сезона цела сезона 195 60R 88t Патнички гуми се вклопуваат: Хонда Цивил Реверб, 2004- Нисан Сентра база

DEN 1104.64

Достапно на барање

GT Radial Max Tour All Season 195/60 R15 88 Tover View Designed за употреба на купили, седани, CUV, SUV и минивани, Max Tour цела сезона од GT Radial е целата сезонска гума што е поддржана од 60,000 милји ограничена гаранција за трага. Гумено соединение на сите сезони работи со цик-цак сипс за подобрување на влечење и перформанси во суви, влажни и лесни зимски временски услови, а променливата технологија на теренот на Max Tour цела сезона ги намалува звуците на патот за да создадат тивко, удобно возење за возачите и патниците. Латералните жлебови принудуваат вода, слаба и топење на снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање, а Max Tour цела сезона е поддржан и со тест за тест од 30 дена и 24 часа помош на патот. Изградени со странични жлебови кои канализираат вода, слабеење и топење на снегот од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Се одликува со цик -цак сипчиња што гризат во земјата за да ја зајакнат влечење на суви, влажни и зимски патишта. Оптимизиран дизајн ги намалува звуците на патот и вибрациите за да се создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Подобрување на ракувањето и вртењето на перформансите со големите блокови на рамото. Поддржано од ограничен живот на трага од 60.000 милји. Fits : 2004-07 Kia Spectra Ex 2001-06 Hyundai Elantra GLS 1995-97 Honda Accord Ex-R 2002-04 Subaru Impreza TS 2000-05 Toyota Celica GT 2001-02 Nissan Sentra CA 2009 Kia Spectra Ex 2003 Nissan Sentra GXE 1992- Договор на Хонда Екс 2008 Kia Spectra LX Premium 2009-11 Nissan Cube Krom 1998-2002 Saturn SC2 Base 1995-97 Subaru Lespacy LSI 1989-90 Nissan 240 SX XE 2000 Nissan Sentra GXE 2008 Kia Spectra5 LX Quostience 1988-91 Toyota Camry Le 1998- 2001 Subaru Impreza L 2013 Nissan Cube SL 1993-96 Nissan 240 SX SE 2000 Subaru Legacy Brighton 1987 Toyota Camry DLX 1986-89 Alfa Romeo Spider Quadrifoglio и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот вклопување виџет за да проверите.

Повеќе детали

Избор на купувачи