Едноставно Азија Индиски Најважен Пилешко Тика Масала Зачини Микс, 1. оз
Неодамнешно

Едноставно Азија Индиски Најважен Пилешко Тика Масала Зачини Микс, 1. оз

DEN 3.00

Достапно на барање

За Индиски вкус токму во вашиот дом, Едноставно Азија Индиски Најважен Микс За Зачини За Пилешко Тика Масала Ги има вистинските зачини за да собере целосен оброк заедно. Комбинирајќи ги вкусовите на коријандер, куркума, црвен пипер и лук, оваа мешавина за зачини го олеснува правењето на ова класично јадење.Само динстајте со пилешко, кромид, сос од домати и крем, а потоа послужете со леб или ориз. Сега вашето семејство може да ужива во познатиот индиски ресторан омилен направен во вашата кујна. Чувајте го овој зачин подготвен во оставата, чајната кујна секогаш кога имате желба за тика масала. *Освен оние природни глутамати вкусна мешавина за зачини што содржат семе од коријандер, куркума, црвен пипер и лук. Ниво на топлина : Средно. Нема МСГ*. Направете Ја Тика Масала во само три лесни чекори. ИДЕЈА ЗА РЕЦЕПТ : Пробајте ја оваа мешавина за зачини и за јагнешко или свинско масала.

Повеќе детали

Избор на купувачи