Josephозеф Фарми, парче, мермерно џек сирење, ЛБ, брои
Неодамнешно

Josephозеф Фарми, парче, мермерно џек сирење, ЛБ, брои

DEN 167.68

Достапно на барање

Донесете дома вкусен, задебелен вкус со овој Josephозеф Фарми 2lb мермерно џек сирење блок. Одликувајќи се со мешавина од жолто сирење Колби и Монтереј Jackек бело сирење. Полн со вкус, ова мермерно блок сирење е сигурно дека ќе биде пријатно толпа со семејството и пријателите. Совршено за правење рендано сирење, парчиња за сендвич или каснувања со големина на закуска за табла за charcuterie, овој блок со мермер со сирење комбинира вкус и погодност. Можностите се бесконечни со ова парче сирење-без разлика дали правите макарони и сирење, сос од сирење или сакате сирење од закуска. Ова мермерно сирење со џек е направено со висококвалитетно млеко од крави што не се третираат со RBST*. *ФДА изјави дека не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од RBST третирани и не-RBST. Чувајте во фрижидер. Најдобро ако се користи во рок од 3-5 дена од отворањето. 2 lb (907 g) PO Box 775 Atwater, CA 95301 Joseph Farms започнува со употреба на млеко од крави што не се лекуваат со RBST*. Секој залак од сирење од чеда од фарми Josephозеф е преполен со вкусен, смел вкус. *ФДА изјави дека не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и не-RBST. Нема вештачки конзерванси. Природно без глутен. Вегетаријанска - не содржи животински ренет. Добар извор на протеини. 2lb блок за уништување, исечување или грицкање. Златен медал сирење. Без вештачки хормони. Вистинско млеко во Калифорнија. Чувајте во фрижидер. Најдобро ако се користи во рок од 3-5 дена од отворањето.

Повеќе детали

Избор на купувачи