Mongoose 20 Jam Boys BM Bm велосипед, портокал
Неодамнешно

Mongoose 20 Jam Boys BM Bm велосипед, портокал

DEN 2863.84

Достапно на барање

Велосипедот на момчињата од 20 инчи ВРТ Највозбудливиот натпревар во спортот на Акционите спортови е џем од мангоза. Се одликува со сите врвни мангозни спортисти и нивните пријатели, бидејќи тие се борат со стилот на џем. Колку е кул- овој велосипед беше инспириран од добрите кои возат вертикални, тие не се плашат од малку голем воздух и е дел од серијата велосипеди со џем. VRT има спецификации за да одговараат на малку понапреден возач кој сака некои дополнителни карактеристики за да земе возење во слободен стил на следното ниво. Велосипедот Mongoose Jam VRT Freestyle има трендовски дизајн на рамки за слободен стил BMX. Карактеристиките вклучуваат про-стил 3 компјутерски врски со микро Gearing, 4 штипки за слободен стил и ротор на предниот кабел за сопирачките, предната сопирачка на дебеломер и задната U-сопирачка, и стебло од 4 завртки со лента за предна рачка од 2 парчиња. Ова значи дека VRT е лесен каде што треба да биде и силен таму каде што треба да биде. Нема ништо што не можете да направите на велосипед. Дизајн на рамка со висок затегнување челик BMX. Предната сопирачка на дебеломер и задната U-сопирачка. Единствена брзина со микро -опрема, штипки за слободен стил. Цврста рамка и вилушка, Pro Style 3 PC Crank, 2 парчиња предна рачка лента.

Повеќе детали

Избор на купувачи