Трговска марка ликовна уметност „лето V“ платно уметност од Мигел Балбас
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „лето V“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 2.33

Достапно на барање

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има вертикална шема што покажува различни обоени цвеќиња. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Miguel Balbas 'Summer V' Canvas Art.

Повеќе детали

Избор на купувачи