Трговска марка ликовна уметност „Црн бисер“ платно уметност од студиото Фотонсин
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Црн бисер“ платно уметност од студиото Фотонсин

DEN 3.33

Достапно на барање

Уметник : Photoinc Studiosubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на црн коњ во темна сцена. Истакнати бои : Црна, сива боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портрет на црн коњ во темна сцена.

Повеќе детали

Избор на купувачи