Трговска марка ликовна уметност „близу до работ“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, рамка од бреза
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „близу до работ“ платно уметност од Роберт Фаркас, бел мат, рамка од бреза

DEN 2.00

Достапно на барање

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „близу до работ“ платно уметност од Роберт Фаркас, Бели мат, Бреза Рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има лисица која стои на работ на триаголен карпа што лебди на бела позадина. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Повеќе детали

Избор на купувачи