Римел Лондон Магифајс Моно сенка за очи, сурфање на толпата, 0. Оз
Неодамнешно

Римел Лондон Магифајс Моно сенка за очи, сурфање на толпата, 0. Оз

DEN 153.44

Достапно на барање

Rimmel London London Magnif’eyes Mono Eyshadowwant The London Look? Слушајте го ова : Колекцијата Magnif'eyes Mono од Римел Лондон испорачува мат голи што отвора очи широко. Тоа прави убава база за капаци самостојно или спарено со други нијанси за да ги скулптира и истакне очите. Ултра мешавината моно -формула Magnif'eyes продолжува свилен и мазна. Тој е водоотпорен, и трае цел ден на вашите капаци, без да се крева. Апликација Magnif'eyes Mono Shadow од Римел Лондон со сунѓер, четка или прсти, а потоа измешајте за да се постигне посакуван ефект. Заврши со преферираниот ајлајнер на Римел Лондон и Маскара. На која девојка не му треба допир на голи за да ги осветли своите капаци? Magnif’Eyes Mono Shophadow припаѓа во секоја торба за шминка. Тоа прави шармантен мал подарок, за девојки, сестри или мајка! Римел Лондон е внатрешна самодоверба дека начинот на кој изгледаме е секогаш кул, ирелевантно, никогаш не предвидливо и секогаш се развива. Римел не е совршенство или застрашувачки, тоа е како Лондон : млад, урбан, еклектичен, нежен. Тоа е изразување без правила, тој е реален, тој е достапен. Liveивејте го изгледот во Лондон. Rimmel London London Magnif’eyes моно -сенки за очила, мазна, боја со големо влијание. Цела дневна облека : Долготрајно, водоотпорен, доказ за бразда. Високо мешавина формула во низа завршувања : мат, треперливи, високи сјајни. Лесно се нанесува со сунѓер, четка или прсти. Тестиран дерматолог.

Повеќе детали

Избор на купувачи