DesignArt 'Costal Life Form II' животни панел за завеси
Неодамнешно

DesignArt 'Costal Life Form II' животни панел за завеси

DEN 2.67

Достапно на барање

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа морска животна завеса . Оваа елегантна наутичка и крајбрежна завеса се печати со употреба на висококвалитетно мастило отпорно на еколошко бледило, и е рачно изработено по барање само за вас . faux-linen Ткаенината е изработена од полиестер од 270 GSM, дозволувајќи му на овој Blue Curtain да се измие целосно и безбедно машинско миење . Завесите се декоративни, а не затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : наутички и крајбрежен. - Предмет : животни. - Боја : сина. - Модел : животински принт. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

Повеќе детали

Избор на купувачи