Lug 5x5 1,5 адаптер за растојание на тркалото на дебелината црна за џип -ванглер
Неодамнешно

Lug 5x5 1,5 адаптер за растојание на тркалото на дебелината црна за џип -ванглер

DEN 1327.84

Достапно на барање

Ова е производ што не е ОЕМ, само додаток!. Тие го зголемуваат расчистувањето на гумите, ги поправаат проблемите со клиренсот на сопирачките, овозможуваат инсталирање на лифт, спуштање комплети и пошироки, поголеми или високи гуми за влечење. Професионалната инсталација е препорачливо. Завртете ги оревите на адаптерите и тркалата мора правилно да се вртат при инсталирање. Бидете свесни дека столпчињата на возилото не можат да се држат покрај лицето на адаптерот, можеби ќе треба да ги менувате со мелење, сечење, кастрење. Тоа е соодветно за Wrangler 2007-2017, за командантот 2006-2010, за Гранд Чероки 1999-2010 година. Ве молиме, одвојте неколку минути за да ја потврдите големината на вашите автомобили пред да ги купите за да избегнете дополнителни загуби. Препорачливо е да го проверите постојниот број на дел или големината пред да поставите нарачка. 4 парчиња 5 lug 5x5 "1,5" адаптер за растојание на тркалото на тркалото Црно за џип Wrangler Тоа е направено од 6061 T6 алуминиум за долго време на услугата, што е трајно, практично. Се препорачува професионална инсталација. Боја : Црн, сребрен тон. Количина на LUG : 5. Дебелина : 3,8cm / 1.5 ". Големина на низата : G1 / 2-20. Центар дијаметар : 87,1мм / 3.43". Модел на завртка на тркалото : 5x127mm / 5x5 ".

Повеќе детали

Избор на купувачи