Витни фарми Лизано цреша домат, жива фабрика, Оз
Неодамнешно

Витни фарми Лизано цреша домат, жива фабрика, Оз

DEN 3.00

Достапно на барање

Растителни можности со Витни Фарми ™ Лизано цреша домат. Оваа фабрика за домати е енергично и определено, произведува домати спакувани со ликопен кои можат да помогнат во промовирање на подобро здравје на срцето и очите. Доматите од цреша се исто така одличен извор на влакна, калиум и антиоксиданти, како и доматите од витамини Ц, А и К. Лизано од цреша се со големина на залак, што ги прави одлични за грицкање. Тие исто така можат да се користат како основа на сос или да се мешаат во каперес, тестенини или зелена салата. Витни Фарми ™ Лизано цреша од цреша од цреша има навика за раст што работи добро во корпа за виси или на контејнер за внатрешен двор. Засади во лето. Расте најдобро на полно сонце, распоредено оддалечено 18 до 24 инчи. Оплодете на садење, потоа вода двапати неделно. Фабриката за домати од цреша во Лизано расте висока 18 до 24 инчи и е подготвена да собере за 70 до 80 дена. Расте поголеми приноси кога садите со фарми Витни ™ почва и се храни со растителна храна Витни Фарми. Витни Фарми ™ Лизано цреша домат е енергично, определено растение, произведува домати со цреша спакувана со ликопен, кои можат да помогнат во промовирање на подобро здравје на срцето и очите. Нашите домати од цреша се богати со растителни влакна, калиум и антиоксиданти, како и витамини Ц, А и К. Користете ги овие светло црвени, домати со големина на залак како основа на сос, или измешајте ги во салата од каперес или тестенини. Оваа сорта на цреша домат има навика за раст, што ги прави одлични за контејнери за внатрешен двор или корпи за виси. Препорачуваме да го спарите доматот од цреша од Лизано со фарми Витни ™ почва и растителна храна за најдобри резултати.

Повеќе детали

Избор на купувачи