Мегамат® Екстра Дебел Стол Мат За Тврди Подови И Теписи-46 53
Неодамнешно

Мегамат® Екстра Дебел Стол Мат За Тврди Подови И Теписи-46 53

DEN 0.33

Достапно на барање

Флортекс поликарбонат мегамат обезбедува врвен квалитет, јасност и издржливост. Обезбедува ergономски придобивки за корисниците на стол преку обезбедување лесно движење на лизгање и намален замор на нозете. Без токсични хемикалии и пвц. Неверојатно цврстата поликарбонатна пластика што се користи за изработка на оваа подлога е тестирана за оптоварување до 500 фунти. Има лесна површина за лизгање, дизајнирана за нејзините ergономски придобивки за корисникот. Погоден за сите теписи, тврдо дрво, винил, дрво, плочки и ламинат. Тешки стол мат тестирани до 500 фунти. - совршен за 24-часовни канцеларии, големи и високи корисници; оригинален поликарбонат, цврст материјал што се користи во производството на прозорци на авиони и стакло отпорно на куршуми. Денес е вообичаено повеќето производители на подови да ги поништат своите гаранции освен ако не користите заштитници за подот; како што се душеци за стол. Тоа е затоа што без заштитни душеци, тркалачките канцелариски столови ги оштетуваат површините со искинување тепих или гребење на тврдиот под. Закосен раб и текстура на горната површина за контролирано лизгање на столици базирани на тркала. Мегамат се неверојатно издржливи и нема да пукнат, виткаат, дупчат, обезбојуваат или мирисаат при нормална употреба. Нема да влијае на скапи лакирани или лакирани дрвени подови. 100% рециклирање. Безбедно за деца и миленичиња. Грингард сертифициран. Мазен грб за тврди подови и сите апликации за теписи на купови. Големина на производот-46 "х 53".

Повеќе детали

Избор на купувачи