Дорман 923 - Центар Висока Планината Стоп Светлина За Специфични Модели Форд Линколн Одговара избери: 2004 - Форд Ф150, 2007-ФОРД ЕКСПЛОРЕР СПОРТ ТРАК
Неодамнешно

Дорман 923 - Центар Висока Планината Стоп Светлина За Специфични Модели Форд Линколн Одговара избери: 2004 - Форд Ф150, 2007-ФОРД

DEN 0.33

Достапно на барање

Треба нов третиот собранието на сопирачките светло што изгледа, се вклопува и врши како оригиналот, без да се расправаме за враќање во застапништвото? Оваа замена беше обратно дизајнирана за да одговара на светлото за запирање на високо монтирање на акции на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова трето склопување на светлото за сопирачките беше специјално дизајнирано да изгледа и функционира како оригиналното светло на одредени возила. Квалитетна конструкција-изработена од квалитетни материјали за одлична видливост и осветлување. Доверлив дизајн-поддржан од тим инженери и специјалисти во Соединетите држави. Темелно тестиран - овој дел претрпе опсежно тестирање за да помогне да се обезбеди сигурно вклопување и долг работен век. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експлорер Спорт Трак : 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Ф-150 : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Форд Лобо : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 Линколн Марк ЛТ : 2006, 2007, 2008.

Повеќе детали

Избор на купувачи