Примарно злато Карат жолто злато сатен и дијамантски раскошен шарм со кабелски ланец
Неодамнешно

Примарно злато Карат жолто злато сатен и дијамантски раскошен шарм со кабелски ланец

DEN 175.84

Достапно на барање

Овој ѓердан за распнување на шарм е класичен начин да ја искажете својата сила и вера. Стилизирано од 14 карат жолто злато со дијамантско исечено, сатен и висока полирана завршница за вечен сјај, овој шарм од 27х15мм виси на 18-инчен долг кабелски ланец со безбедност на јастог. Дајте допир на христијанството на вашиот стил со овој ѓердан.Метална тежина : 3,87 грама со синџир на ланец : Финхејн Стил : Тркалезна отворена врска кабелски кабелски тип : распнување на шармјантри : Висок полски, дијамант-исечен, Satingender : Unisexchain Clasp : Јастог клавметал : Голдголд Карат : 14 Каратметал Боја : Yellowолтхарм со димензии на кауција : 27мм x 15mmchain Димензии : 18-инчен x 1,4mmsolidyour ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. Земја на потекло : Јужна Африка 14КТ жолто злато сатен и дијамантски распнат шарм : Solidcast Design Diamond-Cutpoled Finish Santin Finishtanted во 14kt жолт златен текстуриран задниот дел од затворањето на канџи18 ".

Повеќе детали

Избор на купувачи