Arista CT принцеза Дијамантска плоштад рамка женски прстен во стерлинг сребро
Неодамнешно

Arista CT принцеза Дијамантска плоштад рамка женски прстен во стерлинг сребро

DEN 12356.96

Достапно на барање

Едноставно и зрачно, овој дијамантски прстен се плени со 1/4 CT. T.W на дијаманти. Изработено од фино сребро, овој накит блеска со дијаманти поставени од плоштад во квадратен кластер центар и доаѓа со високо полирана завршница. Лизгајте го на прстот и таа ќе биде твоја. Непосредната елеганција на Стерлинг Сребрена го поставува целиот изглед, испорачувајќи ја софистицираноста и сјае на ова зачудувачко парче. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка, мајка, сестра или вашата пријателка. Arista 1/4 CT принцеза Дијамантска плоштад рамка женски прстен во стерлинг сребро (I-J, I2-I3). Тип на камен - дијамант. Тежина на дијамант : 1/2 ct. Квалитет на дијамант : I-J, I2-I3. Метал : 10к бело злато. Метална боја : Бела. Поставување на Gemstone : Поставување на Prong. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Повеќе детали

Избор на купувачи