4. КТ форма на круша создаден александрит ореол прстен со лабораториски одгледувани дијаманти во 14к бело злато
Неодамнешно

4. КТ форма на круша создаден александрит ореол прстен со лабораториски одгледувани дијаманти во 14к бело злато

DEN 1344.00

Достапно на барање

Облечете го вашиот изглед со овој 14 K бело злато 4.02 CT вкупна тежина Александрит Кластерски прстен. Овој создаден прстен на Александрит е токму за специјални прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачката боја што ја менува Александрит е starвезда на овој бел златен прстен. Александритските камења имаат единствена способност да ја менуваат бојата во зависност од светлината што е присутна. Овие камења се менуваат од виолетова во розова во затегнување, давајќи ви извонредна промена на бојата. Во центарот на овој класичен прстен е форма на форма на круша, создадена александрит, која е нагласена со нежни дијаманти одгледувани во лабораторија. Овој женски бел златен кластер прстен е обележан со 14К за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 4.02 КТ облик на круша создаден александрит ореол прстен со лабораториски одгледувани дијаманти во 14 K бело злато 4.02 CT вкупна тежина Александрит. Обликот на круша создаде александрит. Хало прстен во 14к бело злато. Промена на бојата Александрит. Александритите ја менуваат бојата во зависност од присутната светлина. Каменот може да се промени од виолетова во затегнување во розова боја. Јуни Борден камен. Александрит е 12 x 8mm со поставка на Хало. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Повеќе детали

Избор на купувачи