Miabella Women 4- Carat London London Blue Topaz Carat Diamond 14kt Бело злато коктел прстен
Неодамнешно

Miabella Women 4- Carat London London Blue Topaz Carat Diamond 14kt Бело злато коктел прстен

DEN 5376.00

Достапно на барање

Извлечете елеганција и шарм со овој гламурозен миабела Лондон сино топаз и дијамантски коктел прстен. Изработено во бујно 14-карат бело злато, овој прекрасен прстен се одликува со еден тркалезен, лондонски лондонски сина топаз скапоцен камен (10x10mm) и 38 кружни, микро-поставени дијаманти (G-H, Si). Засилен со полирана завршница, овој инспириран дизајн заслужува да биде избркан. Направете го тоа следниот додаток. Изработено во 14 KT бело злато. 4-3/5 CT T.G.W. Лондон Сини скапоцени камења на Топаз. Лондон Синиот Топаз Сечење : Тркалезна табла за проверка. Големина на лондонскиот сина топаз : (10x10mm). Поставување на сино топаз во Лондон : Подготвен од Prong. 1/5 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Големина на дијамант : (1x1mm). Поставување на дијаманти : Микро-сет. Ширина на опсегот : 2мм. Коктел прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи