Gillz фустан блуз машки кандидат серија со долг ракав УВ риболов
Неодамнешно

Gillz фустан блуз машки кандидат серија со долг ракав УВ риболов

DEN 528.00

Достапно на барање

Кошулата со долги ракави на Gillz Contender UV ќе стане втора кожа која ве одржува кул, заштитена и подготвена за било што. Оваа кошула со лесна перформанси е изградена со полиестер со меѓусебно блокирање од 170 GSM, UPF 50+. Обезбедува неверојатно чувство и заштита на рацете од елементите. 4-насочната ткаенина за истегнување ги обезбедува карактеристиките на перформанси што ви се потребни за секоја авантура на отворено. Кошулата со долги ракави на кандидатот, исто така, содржи карактеристики како што е модифицирано обликување на рамото што обезбедува продолжен опсег на движење, без разлика дали вчитувате опрема, лопатка, кастинг или само дружење од кампот. Дополнителното 2-инчен капка полите му дава дополнително покривање од сонцето и ветерот. 170 GSM Interlock Polyester. Ултра ладење. UPF 50+ UV заштита. Изменето обликување на рагла на Раглан. 2 "инчи продолжено капно враќање на полите.

Повеќе детали

Избор на купувачи