Клиф Бар Енергетски барови, Sweet & Salty, Caramel Toffee со морска сол, КТ, 2. Оз
Неодамнешно

Клиф Бар Енергетски барови, Sweet & Salty, Caramel Toffee со морска сол, КТ, 2. Оз

DEN 41.92

Достапно на барање

"Клиф Бар е именуван по татко ми, Клифорд, мојот детски херој и придружник низ планините Сиера Невада. " Во 1990 година, живеев во гаража со моето куче, скии, опрема за искачување, велосипед и две трубачи. Инспирацијата да се создаде енергетска лента се случи за време на еднодневно возење со 175 милји со мојот Бади Jayеј. Beе се грижевме на некои „други “ енергетски шипки. Одеднаш, и покрај гладот, не можев да земам друг залак. Тоа е моментот кога сега го нарекувам "Водици. И се оствари мисијата да се создаде подобар енергетски бар.Клиф Бар се зголеми од тогаш, а сепак духот на авантура што започна на тоа возење продолжува да напредува секој ден. Како што компанијата се развива, ние се соочуваме со многу избори, но сепак секогаш правиме се од себе да се грижиме за нашите луѓе, нашата заедница и нашата околина. Гари, основач и сопственик на Clif Bar & Company Family & Family и вработен во сопственост.

Повеќе детали

Избор на купувачи