Дорман Х Заден Центар Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 2005-НИСАН ТИТАН, 1998 - НИСАН ГРАНИЦА
Неодамнешно

Дорман Х Заден Центар Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 2005-НИСАН ТИТАН, 1998 -

DEN 2.00

Достапно на барање

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Дорман Х381109 Хидраулично Црево За Сопирање На Задниот Центар За Специфични Модели На Нисан Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Специфична позиција-произведена до прецизни мерења за да обезбеди точно вклопување и лесна инсталација. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата. Издржлив дизајн-изработен СО ГУМА ЕПДМ и специјално обложени фитинзи отпорни на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 2005-2010 НИСАН ТИТАН 1998-2004 НИСАН ГРАНИЦА и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Повеќе детали

Избор на купувачи