Копичен Класичен Маркер, Жолто Зелена
Неодамнешно

Копичен Класичен Маркер, Жолто Зелена

DEN 2.67

Достапно на барање

Копичен Класичен Маркер, Жолто Зеленовој копичен маркер е разноврсен двојно завршен маркер за полнење со брзо сушење, трајно нетоксично мастило, идеален за апликации за калиграфија, четкање со воздух и графички уметности. Овој маркер има широк врв на едниот крај кој нуди мазна, конзистентна покриеност за големи површини, додека финиот врв на другиот крај овозможува лесна детална работа. Суши барел без киселина, Квадрат, заоблен раб дизајниран за удобност, Компатибилен со Системот За копична воздушна четка, заменливи совети за целосна разноврсност, Полнење.

Повеќе детали

Избор на купувачи