Код Арканум: Криптозоологија За Почетници
Неодамнешно

Код Арканум: Криптозоологија За Почетници

DEN 179.04

Достапно на барање

За љубителите На Џ. К. Роулинг, Рик Риордан и секој што некогаш сакал да вози еднорог, Криптозоологијата за Почетници е дел од романот, дел магичен водич за суштества и секоја брза, светска авантура. Само шест недели откако неколку тинејџерски волшебници поразија тим од антимагични платеници наречени Евклидејци, Триш, Овен и Пери се повикани назад во акција кога ќе откријат дека светските криптиди (ака магични суштества) исчезнуваат. Тие се во партнерство Со водачот На тимот На бруск, Џасинда Грејјес и нивниот поранешен непријател Брајан Ферети во мисија да патуваат Низ Северна Америка, собирајќи познати криптиди како чакалопе, чупакабра и алтамаха-ха. Но, кога друг тим тинејџерски волшебници одеднаш исчезнува, тркалцата на магии тргнаа кон Германија, Египет и Сејшелите за да откријат зошто Евклидијците киднапирале и експериментирале врз магични суштества како еднорогот и сфингата. Тајните што ги откриваат се закануваат да ги поделат и да откријат вистина што трајно ќе го наруши начинот на кој светот гледа магии. Кодекс Арканум : Криптозоологија За Почетници (Мек).

Повеќе детали

Избор на купувачи