Главни теми Дилан Дијамант Традиционален килим во затворен простор во затворен простор, 5 '7'
Неодамнешно

Главни теми Дилан Дијамант Традиционален килим во затворен простор во затворен простор, 5 '7'

DEN 2.00

Достапно на барање

Дајте му на секоја просторија брз преуредување со главните теми Dylan Solid Diamond Area reg или колекција на тркач. Оваа традиционална програма за килими во затворен простор има класичен дизајн со цврст дијамант кој ќе додаде допир на стил во која било просторија. Оваа традиционална колекција Dylan килим има издржлива и отпорна на дамки и е направена од 100-процент полиестер. Достапно е во 7 основни бои, вклучувајќи беж, кафеава, сива боја, црна, морнарица, цимет црвена и чаша за да ви го дадат изборот што најдобро одговара на вашиот сегашен декор. Понудени во големини кои се движат од 1'8 "x2'10 " и 2'6 "x3'10 " Акцент килими, две големини на килим и килими од областа до 7'x10 ', тоа е идеален килим за додавање На влегувањето, дневна соба, спална соба, ходник или трпезарија. Сите големини во рамките на главните теми Dylan Solid Diamond Collect Collection се карактеризираат со не-лизгање на латекс што ги одржува килимите во место. Исто така, достапни се и 3-парчиња акцент и сетови за килими. 100 проценти полиестерско предиво. Цврста конструкција на висока и ниска јамка. Висина на купот од 0,44 инчи. Дамки и отпорни на избледени. Отпорен на лизгање на латекс назад. Место чисто или професионално чисто. 5ft x 7ft област на килим. Беж колорит. Машина зафатена во Соединетите држави. Внатрешна употреба.

Повеќе детали

Избор на купувачи