Старбакс темно француско печено кафе
Неодамнешно

Старбакс темно француско печено кафе

DEN 0.33

Достапно на барање

Интензивно и чад. 100% Арабика. Темно печено мелено кафе. Задушени со нафта, гравчето грав стануваат молчно молчи. Господар на печење гледа, знаејќи дека ако ги турка секундата премногу долго, тие ќе пукнат во пламен. Белиот чад виси надолу додека блескавиот грав се претвора во абонија. Ова е француско печено и не можете да го печете потемни. Директно, светло-телони со мала киселост и неизмерно популарно од 1971 година, најтемната печење на Старбакс е обожавана за својата интензивна чад. Старбакс темно француско печено кафе (40 мл.).

Повеќе детали

Избор на купувачи