Вудвик голема свеќа со песочен часовник, дива виолетова
Неодамнешно

Вудвик голема свеќа со песочен часовник, дива виолетова

DEN 270.08

Достапно на барање

Со своите плескавици и поканувачки мириси, големите свеќи од песочен часовник Вудвик со иновации Pluswick донесуваат смирувачки амбиент во која било просторија. Овие големи миризливи свеќи имаат ексклузивни природни дрвени фитили кои создаваат смирувачки звук на пукање оган додека горат. Дизајнот на разголената песочна часовник на свеќата обезбедува широк отвор за восочниот базен, помагајќи да се обезбеди поконзистентно искуство со мирис. Направено од висококвалитетен спој на парафин и восоци од соја, овие миризливи свеќи горат чисто околу 130 часа без да остават зад себе каков неуреден остаток. Тие доаѓаат во широк спектар на високо концентрирани, луксузни мириси. Светли виолетови букети се мешаат со пенлив морски спреј и топла ванила шума. • Пуклинг Плусвик иновација Вудс Викс создава пријатна атмосфера. • Премиум мешавина од парафин и восок од соја за чиста горење. • Карактеристична форма на песочен часовник го надополнува секој декор. • Време на горење : 130 часа.

Повеќе детали

Избор на купувачи