Поп, Рок & Забава: Кралица: Рапсодија
Неодамнешно

Поп, Рок & Забава: Кралица: Рапсодија

DEN 259.84

Достапно на барање

Кралицата е неофицијален, интригантен преглед на еден од најуспешните рок бендови во светот на сите времиња. Покривање на сите големи настани во нивната долга кариера оваа одлична нова книга е придружена со откривање и евокативни слики на бендот. Кралицата е една од најуспешните рок бендови во светот на сите времиња, со вкупно 18 албуми број еден и 18 синглови број еден. По раното експериментирање со прог, хард рок и хеви метал, бендот го разви својот повеќе радио-пријателски стил што ги натера да го сакаат светот. Објавувањето На Една Ноќ Во Операта во 1975 година го стекна меѓународниот успех на бендот, со "Боемска Рапсодија", која требаше да остане на првото место на Табелата за Синглови во ВЕЛИКА британија девет недели. Со химни како Што се "Ќе Те Занишаме" и "Ние Сме Шампиони", тие станаа еден од најголемите рок бендови на стадионот во светот. Кралицата е неофицијален, интригантен преглед на нивниот пат кон мега успех. Покривајќи ги сите главни настани во нивната долга кариера, книгата е придружена со откривачки и евокативни слики. • Автор : Хју Филдер • ИСБН : 9781783613069 • Формат : Тврд Повез • Датум На Објавување : 2019-01-23.

Повеќе детали

Избор на купувачи