Тешки ryвездени небесни
Неодамнешно

Тешки ryвездени небесни

DEN 239.84

Достапно на барање

Стандардно јапонско притискање. Било да е тоа како симпатична Томи Небесен6, Едги Томи Февруари 6, или само обичен стар Томи од нејзините брилијантни зелени денови, Кавасе Томоко секогаш носи свежи музички изненадувања со својата работа. Heavy Starry Heakely6 е втор албум на уметниците под името на нејзиниот алт-рок алтер Его Томи Небесен6, и четвртиот соло албум во целина. Томоко изјави пред тоа дека ликот Томи Небесен6 е поблиску до нејзиното срце отколку Томи Февруари 6, и дека емоционалната чесност доаѓа во музиката. Овој албум со 12 патеки доаѓа со Томи Небесни6 четири синглови од 2006 година - сакам Божиќ, јас ќе врескам+, молит и линкоп бонбони лоша девојка (верзија на албум) - и нејзиниот најнов сингл arryвезден ланец во 2007 година, заедно со седум други нови нуди песни Во нејзиниот глас за трговска марка. Забава, карактеристична и полна со карпина енергија, тешката ryвездена небесна 6 уште еднаш покажува дека Кавасе Томоко продолжува да расте како уметник, без оглед на името. Тешки ryвездени небесни.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Stranger Things
Неодамнешно
Stranger Things
Достапно на барање
DEN 191.84
Пофалбата:

Ова е myspace
Неодамнешно
Ова е myspace
Достапно на барање
DEN 0.33
Пофалбата: