Дилан Боб-Боб Дилан-1941-
Неодамнешно

Дилан Боб-Боб Дилан-1941-

DEN 576.00

Достапно на барање

ДВД-ТО во овој сет се враќа во детството и формативните години за да ги открие корените на човекот кој засекогаш ја сменил музиката, а потоа продолжува низ раниот Период На Гринич Вилиџ, на неговото светско признание и кулминирајќи со светската турнеја во 1966 година и неговото бегство од центарот на вниманието. Исто така, има ексклузивни интервјуа со училишни пријатели и наставници, гитаристот во неговиот прв бенд и Селските соработници и музичари. Бонус ЦД-ТО содржи скоро 80 минути прес-конференции дадени од Дилан кон крајот на 1965 година во Лос анџелес и Сан Франциско, и целосна снимка од озлогласеното интервју На Мартин Бронштајн со Боб во Канада во 1966 година. Дилан Боб-Боб Дилан-1941 -. Посебни Интереси. Гордост Рекорди. Не Е Оценет.

Повеќе детали

Избор на купувачи