Miaенски Carat Carat T.G.W. Маркиз-исечен сафир и тркалезен дијамантски акцент 10kt обетки од бело злато обетка
Неодамнешно

Miaенски Carat Carat T.G.W. Маркиз-исечен сафир и тркалезен дијамантски акцент 10kt обетки од бело злато обетка

DEN 2.67

Достапно на барање

Облечете ги ушите со овие ситни обетки од мијабела обетки. Монтирани во светло бело злато, овие привлечни обетки имаат шест маркизи, сет на сафир-камења од сафир (4x2mm) и два кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3). Засилени со висока полирана завршница, овие елегантни обетки се удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Ако сакате да имате дополнителни пирсинг на ушите, тогаш овие деликатни обетки се специјално дизајнирани за вас. Направено во 10kt бело злато. 5/8 CT T.G.W. Сафир. Сафир сечење : Маркиз. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Обетки обетки. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи