Екена Мил работник 14 63 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на прозорците, со шила и завртки, индиго сино
Неодамнешно

Екена Мил работник 14 63 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на прозорците, со шила и завртки, индиго сино

DEN 3032.00

Достапно на барање

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа најчестиот вид бленда во Америка до средината на 18 век, кога полесните и отворените ролетни на Лувер станаа почести. Одборот и ролетни ролетни може да се забрануваат и беа густи, цврсти и добри во заштитата на домовите од незгодно време и натрапници. Денес тие најчесто се користат како украс што го враќа шармот на таа ера во нашата историја. Стил и функција Иако таблата за име и Батен ве тера да размислите дрво, бидејќи тие првично биле направени од одбори од дрво, тие честопати се прават денес во ефтин и издржлив винил. Надворешните винилни ролетни, изработени од уретански материјали, се отпорни на пукање или гниење од оштетување на сонце или вода и бараат помалку одржување од традиционалните ролетни од дрво. Продавниците за подобрување на домот нудат широк спектар на ролетни од табла и батен. Ширините на овие типови куќни ролетни обично се разликуваат повеќе од лути или подигнати панели -ролетни, и навистина ви овозможуваат да постигнете уникатен изглед низ различните големини и стилови. Некои ролетни од табла и батен имаат простори помеѓу вертикалните табли, за да се овозможи да поминат сончевата светлина и воздухот. Поради материјали, ширините и должините се номинални +/- 1/2 ". Вклучува пар ролетни и хардвер за појавување на бои. Најлесна инсталација- Инстали за неколку минути со вклучен хардвер. Трајни конструкции на кополимер Карактеристики со обликувана боја. на убавина. 25 -годишна гаранција на производители.

Повеќе детали

Избор на купувачи