Нобл постелнина со цврсти микрофибер кревет сет, чоколадо, полн
Неодамнешно

Нобл постелнина со цврсти микрофибер кревет сет, чоколадо, полн

DEN 799.84

Достапно на барање

Благородниот постелнина со 6 парчиња сет за постелнина е дизајниран со вашата удобност во умот. Направено од најдобрите увезени предиво од микрофибер со двојно четкање, создавајќи нов стандард во мекост и дишење, овој сет со 6 парчиња лист ќе го направи неверојатно тешко да се излезе од кревет наутро. Нашите премија предива се два пати потрајни од памукот, целосно без брчки и совршени за сите сезони. Карактеристики : . Направено од 100 проценти увезени 95 GSM микрофибер. Сет со 4 парчиња постелнини вклучува : 1 рамен лист, 1 поставен лист и 2 перници (близнаци и близнаци дополнителни долги комплети доаѓаат со 1 перница). 16 in. Длабоки џеб опремени чаршафи, совршени за преголеми душеци. Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, не е потребно, без пеглање; Не бели или користете омекнувач на ткаенини. Супериорно ткаење за издржливост и мек допир за дишење. Совршена опција за оние со алергии или чувствителна кожа. Големини : Близнак, близнак дополнителен, полн, кралица, крал и крал на Калифорнија. Достапно во најразлични 16 убави бои : аква, црна, руменило, бургундска, чоколада, глина, злато, сива, слонова коска, светло сина, светло сива, нане, морнарица, океан, виолетова, мудрец, чеша, таупе и бела боја. Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, крајбрежни, фарми, индустриски, глам, рустикален, модерен, бохо, шик; како и современа или традиционална. Сет на големина на близнаци вклучува : . 1 вграден лист : 39 "W x 75" L +16 ". 1 рамен лист : 66" W x 96 "L. 1 Стандардна перница : 20" W x 30 "L. Twin Extrantight Set со долга големина Вклучува : . 1 Вметнат лист : 39 "w x 81" l +16 ". 1 рамен лист : 66" w x 104 "l. 1 стандардна перница : 20" w x 30 "L. комплет за целосна големина вклучува : . 1 вграден лист : 54" w x 75 "l + 16". 1 рамен лист : 81 "W x 96" l. 2 стандардни перници : 20 "W x 30" l. Сетот на големина на кралицата вклучува : . 1 вграден лист : 60 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 90" W x 102 "l. 2 Стандардни перници : 20" W x 30 "L. Сет на големина на кралот вклучува : . 1 Вметнат лист : 78 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 102 "w x 105" l. 2 кралски перници : 20 "w x 40" l. Комплетот на големината на кралот во Калифорнија вклучува : . 1 вграден лист : 72 "W x 84" L + 16 ". 1 рамен лист : 108" W x 102 "l. 2 King Pemlowcases : 20" W x 40 "L. Set Bige Sige вклучува : . 1 Вметнат лист : 39 "W x 75" L +16 ". 1 рамен лист : 66 "W x 96" l. 2 Стандардна перница : 20 "w x 30" l. Двоен дополнителен сет со долга големина вклучува : . 1 вграден лист : 39 "W x 81" L +16 ". 1 рамен лист : 66 "W x 104" l. 2 Стандардна перница : 20 "w x 30" l. Комплетот со целосна големина вклучува : . 1 вграден лист : 54 "W x 75" L + 16 ". 1 рамен лист : 81" W x 96 "L. 4 Стандардни перници : 20" W x 30 "L. Сет на големина на кралицата вклучува : . 1 Вметнат лист : 60 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 90 "w x 102" l. 4 Стандардни перници : 20 "w x 30" l. Сетот на големината на кралот вклучува : . 1 вграден лист : 78 "W x 80" L + 16 ". 1 рамен лист : 102" W x 105 "l. 4 King Pemlowcases : 20" W x 40 "L. Калифорнија со големина на кралот вклучува : . 1 поставен лист : 72 "W x 84" L + 16 ". 1 рамен лист : 108 "w x 102" l. 4 Кинг перници : 20 "w x 40" l. . Направено во Кина.

Повеќе детали

Избор на купувачи