Премиум Neo Chrome Spiked 14x1. Продолжени ореви на капакот 4,4 надвор од патот Спајк Метал Лугс орев W клуч
Неодамнешно

Премиум Neo Chrome Spiked 14x1. Продолжени ореви на капакот 4,4 надвор од патот Спајк Метал Лугс орев W клуч

DEN 735.84

Достапно на барање

Наменето за возила со 14x1.5 Карактеристики на темата : Користени за тркала со 60 степени затегнати Седиште Спецификации за завршување : Стил : Затворено за затворање : Acorn , 60 големини на Degreet Hread : 14мм x 1,5mmavailable Бои : хром, црна, сина и црвена должина : 118mmwidth : 22.8mmhex : 19mm Ве молиме, проверете ја големината што го користи вашето возило пред нарачката. Финишот на оваа завртка за забивање се постигнува преку неколку различни фази. Како што е ладен фалсификуван јаглероден челик со засилена цврстина преку термичка обработка. Ова е точен начин да се заврши тркалото. Тие имаат убава завршница со супериорен сјај како резултат на дополнителниот слој на чист палто. Компатибилност : Купувачите се одговорни за избор на точна нишка, седиште и тип на орев за нивната апликација. Ве молиме, осигурете се дека вашата должина на навојната стол треба нашите продолжени ореви на модел. Ве молиме, осигурете се дека го купувате точниот модел на орев за орев за типот на седиштето на тркалото. Овие ореви одговара прикажете ја супериорната завршница на тркалото. Големината и графиконот на теренот Теренот се мери според растојанието помеѓу навои или мерење на навои по инч за не-метрични големини на обетки. Подолу е табела што ги прикажува некои од популарните брендови на автомобили и модели, како како како и нивната соодветна големина и теренот на низата. Направете и моделот Година на низата и темата Acura : RL 2005-Тековен 14 x 1,5 Dodge Durango 2014-2016 14 x 1,5 Jeep Grand Cherokee 2011-2016 14 x 1,5 Dodge Challenger 2009-2016 14 x 1.5 Dodge Charger 2007-2016 14 x 1.5 RAM 1500 2012-2017 14 x 1.5 Toyota Venza 2009-2015 14 x 1,5 Toyota Tundra 2007-2016 14 x 1.5 Toyota Sequoia 2008-2016 14 X 1,5 Toyota Land Cruiser 1998-2016 14 x 1,5 Мерењата на големината и теренот се во милиметри. Единицата претставува големина на конецот според големината на теренот; Затоа, автомобилите на Acura RL од 2005 година до денес имаат ореви на тркала со големини на навој од 14 мм и големини на теренот од 1,5 мм, на пример. 16 PC Premium Neo Chrome Spiked 14x1.5 Extended Lug Nuts 4.4 "Off-Road Spike Metal Lugz Nut W/Key.

Повеќе детали

Избор на купувачи