Пролетен стегач - 4. и најлонска пластична зафат со торба за складирање на држење за обработка на дрво, метал, фотографија од stalwart
Неодамнешно

Пролетен стегач - 4. и најлонска пластична зафат со торба за складирање на држење за обработка на дрво, метал, фотографија од

DEN 175.84

Достапно на барање

Без разлика дали сте обработка на дрво или поставувате студио за фотографија, чувајте ги сите ваши работи со сет од 10 пролетни стеги од Stalwart. Секоја стегач е изработена од тешка, издржлива најлон пластика за да се издржи на редовна употреба. Овој сет вклучува 10 стеги : четири мерка 4,75 инчи долга и имаат максимално отворање на вилицата од два инчи и шест мерка 3,75 инчи долги и да имате отворање на вилицата од 1,5 инчи, така што ќе можете да чувате сè од табли до тарпите безбедно на место на место . Затегнувањето на краевите на вилиците ротираат 45 степени за да сместат различни агли и предмети и се изработени од мек материјал за да се зафатат без да предизвикаат оштетување. Температорната челична пролет обезбедува постојан притисок и е фиксирана со завртка за додадена јачина и издржливост. Рачките имаат заоблен, ергономски дизајн кој е удобен за зафаќање и лесен за репозиционирање за време на работата. Сетот доаѓа во најлон торба за складирање за да ги одржува пролетните стеги организирани кога не се во употреба. Загарантирано задоволство- стабилноста е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на сите наши производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Белешка : Ова е ексклузивен производ на stalwart и само пролетните стеги од страна на Stalwart се гарантирани дека се оригинални важни : избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Stalwart е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Тешката должност- Секоја стегач е направена од тешка, трајна најлон пластика и има калена челична пролет за да обезбеди постојан притисок и зафат. Пролетта е обезбедена со завртка за додадена јачина за работни проекти од дрво и метал и поправка на домови . Широко отворање на вилицата- вилиците на големите стеги се отвораат до максимална ширина од два инчи и помалите стеги отворени на 1,5 инчи. Ова ви овозможува да држите различни материјали : дрвени табли, метал и столбови. Тие се одлични за поставување на студиото за фотографија . Ротирачки совети- Краевите на стегите имаат меки совети кои ротираат 45 степени за да сместат различни агли на употреба. Мекиот материјал зафаќа предмети без да предизвика оштетување, одржувајќи го вашиот проект да изгледа убаво . Ергономска рачка- Секоја пролетна стегалка има заоблена, ергономска рачка која е удобна за зафаќање. Овој дизајн го намалува заморот на корисниците и ги прави стегите полесно да се прилагодат и да се позиционираат додека работите . Детали за производот- Материјали : најлон пластика и метал. Големи димензии на стегачот : 4,75 "; L x 3.25"; В. Отворање на вилицата : 2 инчи. Мали димензии на стегачот : 3,75 "; L x 2,5"; В. Отворање на вилицата : 1,5 ";. Сет од 10. Вклучува торба за складирање.

Повеќе детали

Избор на купувачи