Breakstone е целиот природен солен путер, Оз
Неодамнешно

Breakstone е целиот природен солен путер, Оз

DEN 1.67

Достапно на барање

Путерот на Breakstone носи вкусно богат вкус на вашата омилена храна, од пире од компири и свежо печен леб до парен зеленчук. Користете го при готвење и подготовка на оброци. Идеално е за сите ваши рецепти кои повикуваат на путер. Овој природен солен путер има 100 калории по порција и нула транс маснотии. Исто така, тоа е одличен извор на витамин А., за да има многу за да се има при рака за секојдневно планирање на храна. Можете исто така да го замрзнете за да имате секогаш дополнително достапно. Проверете ја друга храна од Breakstone, вклучително и несолен путер, урда и павлака. Сите производи се продаваат одделно. Breakstone е целиот природен солен путер : сите природни. Путер со низок натриум. Кошер. Одлично за готвење, печење и како лек за најразлична храна на вашата трпезариска маса. Еден пакет од 16 мл содржи 4 четвртини.

Повеќе детали

Избор на купувачи