Трговска марка ликовна уметност „Сина фиолит“ платно уметност од Игор Некраха
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Сина фиолит“ платно уметност од Игор Некраха

DEN 3.33

Достапно на барање

Уметник : Igor Nekrahasubject : Panderscapestyle : Beachy Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планински брег од десната страна на рамката. Истакнати бои : Светло сина, бела, сина боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат значително да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. планински брег од десната страна на рамката.

Повеќе детали

Избор на купувачи