Мебел на Америка Мелеа 22. Во извршен стол со прилагодлива висина и вртење, капацитет на ЛБ, црна
Неодамнешно

Мебел на Америка Мелеа 22. Во извршен стол со прилагодлива висина и вртење, капацитет на ЛБ, црна

DEN 0.33

Достапно на барање

Ова е високо-ергономски канцелариски стол изграден на дизајн на синхро-навалување. Механизмот ве поддржува во ергономско држење за време на вашето повлекување без да ги кревате потпетиците од земјата. Способно за отпадоци од 30 ° со контрола на напнатоста, ова седиште значително го намалува притисокот на 'рбетниот диск. Плус, потпирачот за глава што може да се прилагоди на висината достигнува опсег од 3 инчи. Мебел од Америка : Мебелот на Америка® е горд што е семеен пријател кој секогаш има грб. Ние сме повеќе од само бизнис. Нашиот тим за нега на клиенти е дел од поголема заедница на ФОА посветена на испорака на среќен дом. Затоа, разгледајте ја нашата селекција и поканете ја топлината и карактерот во секоја просторија во вашиот дом. Мебел на Америка Меле Ергономска мрежа канцелариски стол, црно вклучува : еден (1) канцелариски стол. Стил : модерен. Заврши : Црно. Материјали : мрежа, метал. Удобно прилагодлив потпирач за глава. Погодна карактеристика на навалување. Цилиндер за лифт за гас SGS. Меш лумбална поддршка. Избришете го и чисто место. Потребно е собрание. Бродови во 1 кутија. Димензии и тегови : целокупни димензии : 27,2 "L x 27.2" W x 42.9-48.4 "H. Ширина на седиштето : 19.3". Длабочина на седиштето : 19.9 ". Висина на седиштето : 18.9-21.7". Капацитет на тежина : 250 фунти . Тежина на производот : 15 фунти.

Повеќе детали

Избор на купувачи