Империјал скапоцен камен 10К жолто злато срце, исечено розово турималин КТ ТВ ДВИ ДВЕДОНСКИ HALенски прстен
Неодамнешно

Империјал скапоцен камен 10К жолто злато срце, исечено розово турималин КТ ТВ ДВИ ДВЕДОНСКИ HALенски прстен

DEN 2.00

Достапно на барање

Изработено во 10к жолто злато Овој прстен го прикажува розовиот скапоцен камен во форма на срцев удар, кој е поставен во центарот. Рамка во форма на срце на тркалезни дијаманти го завитка центарот на камен. Акцентот на тркалезни дијаманти ја украсува прстенот на прстенот додавајќи повеќе искра. Дијамантите даваат остар контраст на розовиот турмалин додека жолтото злато метал го надополнува изгледот. Завршено на светло полиран сјај, овој розов турмалин и дијамантски прстен за жени е сигурно дека ќе биде вреден додаток што жените би сакале да го имаат во нејзината колекција. Империјал скапоцен камен 10к жолто злато срце, розово турмалин 1/10 КТ ТВ ДВИ ДВЕДОНСКИ ХАЛО женски прстен.

Повеќе детали

Избор на купувачи