Диск на сопирачките компатибилен со предниот дел на Nissan Sentra, возач или патничка страна
Неодамнешно

Диск на сопирачките компатибилен со предниот дел на Nissan Sentra, возач или патничка страна

DEN 0.67

Достапно на барање

Специфично за производот Тип на обликување : Директна замена на замена Продадена : Продадена индивидуално Дисцис финиш : Природна завршница : Црн е-обложување Материјал : Касти Ирондиаметар : 11,63 ин. 26 мм ном. Дебелина; 24 мм мин. Дебелина; 68,05 мм центар Рег.; 12,9 мм Број на делот за големината на завртката : 12042108 Warranty : 1-годишна неограничена миризба гаранција за про-линиски серии сопирачки со сопирачки со секојдневни двигатели и нивните специфични возила на ум, про-линијата за сопирачки на сопирачките на Surestop се гарантираат за да го испорачаат вистинското вклопување заедно со мазните, Силна изведба - секој пат. Нудејќи премија, постојана моќност на запирање и крајно обезбедување на безбедност, овие дискови на сопирачките го олеснуваат разменувањето на вашите истрошени ротори за да можете повторно да го погодите патот со доверба. Феации и придобивки : Инсталирајте подготвена за апликација за прилагодување, што роторот е подготвен да е подготвен да е подготвен за Болт, десно надвор од кутијата. Не е потребно дополнително обработка или повторно поврзување. Завршено за непречено, трајно напојување, обработено за правилен опсег за да се спречи Wobbling.stilized финиш нуди мазна, реактивна контрола на сопирањето. Намалување на бучава и тестирање против абење во секоја фаза од процесот на производство. Стартувајте повеќе решенија за сопирачките за најмногу склони возила во функција и продолжете да го проширувате опсегот на животен стил и условите за возење што ги служиме.compabtile со следниве возила : Број на размена на делот : 12042108 Одговара : 2011-2013 Nissan Juke 2014 Nissan Juke Nismo RS 2015-2017 Nissan Juke S/SV/SL/NISMO 2017-2019 Nissan Sentra SR Turbo/Nismo и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Повеќе детали

Избор на купувачи