Транспарентни Контејнери За Складирање Храна Со Капаци Повеќенаменски Затворен Организатор На Тегла За Брашно Шеќер Ориз
Неодамнешно

Транспарентни Контејнери За Складирање Храна Со Капаци Повеќенаменски Затворен Организатор На Тегла За Брашно Шеќер Ориз

DEN 0.67

Достапно на барање

Карактеристики : . 1. Големо Складирање Храна : големи контејнери за жито, можете да ги користите овие контејнери за жито за чување зрна, задоволства, брашно, шеќер, ореви, кафе, чај, сува храна за домашни миленици или што било што треба да чувате за да ја одржите вашата кујна организирана и невидена оставата, чајната кујна. 2. Херметички Контејнери : Четири странични капаци за заклучувањесо црни силиконски дихтунзи безбедно запечатете ги овие контејнери, заштитувајќи ја вашата храна од влага и оксидација на воздухот, додека ја одржувате сува и свежа, спречувајќи истурање течна храна. 3. Перспектива + Дизајн На Редење : Контејнерите можат лесно да се наредат, помагајќи ви да заштедите простор и да ја одржувате просторијата за складирање организирана. Тие се одличен додаток во вашата кујна. Овие контејнери, исто така, имаат редење и модуларен дизајн кој ќе заштеди многу простор во вашиот оставата, чајната кујна фрижидер, замрзнувач или кабинет за подобра организација на кујната. 4. Дизајн за заштеда на простор : нашите контејнери за складирање храна се многу наредени и можат да се постават насекаде. Како пионери во организацијата на оставата, чајната кујна и производите за складирање, ние обезбедуваме најдобро можно искуство за нашите сакани клиенти. Опис : . Име : Контејнери За Складирање. Материјал : ПЕТ+ТПЕ. Боја : транспарентна. Капацитет : 460мл/700мл/950мл/1300мл/1800мл. Големина На Производот : . 460мл : околу 9,6 х 9,6 х 6,6 см. 700мл : околу 9,5 х 9,5 х 9,5 см. 900мл : 9,5 х 9,5 х 12,6 см. 1300мл : околу 9,1 х 9,1 х 18,4 см. 1800мл : околу 9,2 х 9,2 х 24,5 см. Пакување листа : . 1 х Контејнери За Складирање. Забелешка : . Различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Рачно мерење, ве молиме дозволете грешка од 1~3мм, благодарам. можете да ги користите овие контејнери за жито за чување житарки, задоволства, брашно, шеќер, ореви, кафе, чај, сува храна за домашни миленици или што било што ви треба. Висококвалитетен Материјал За Храна : нашите издржливи контејнери се изработени од висококвалитетна пластика за храна, без бпа, без чуден пластичен вкус, доволно издржлив за долгорочна употреба. Контејнерот е цврст и има јасен изглед, што го олеснува идентификувањето на содржината внатре. Капацитет : 460мл/700мл/950мл/1300мл/1800мл.

Повеќе детали

Избор на купувачи