Заштитен знак Ликовна Уметност Светско Платно Платнена Уметност Од Еппенифер Меккали
Неодамнешно

Заштитен знак Ликовна Уметност Светско Платно Платнена Уметност Од Еппенифер Меккали

DEN 1.00

Достапно на барање

Уметник : Џенифер Меккулисубјект : Фигуративен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи фразата " јас сум креативен и светот е моето платно" собрана над цртежот на девојка на прскава црвена, сина и зелена позадина. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фразата "јас сум креативен и светот е моето платно" се собра над цртежот на девојка на прскава црвена, сина и зелена позадина.

Повеќе детали

Избор на купувачи