Беркли ТРИЛЕН XT, Ниско-Вис Зелена, 6лб 2,7 кг Монофиламент Риболов Линија
Неодамнешно

Беркли ТРИЛЕН XT, Ниско-Вис Зелена, 6лб 2,7 кг Монофиламент Риболов Линија

DEN 367.84

Достапно на барање

Од страствени риболовци до викенд воини, сите ја делиме истата цел-фаќаме се. Од вашата прачка и намамете до вашата линија, користете ја вистинската опрема за да ја завршите работата и максимизирајте го секој ден на вода. Најдобриот ТРИЛЕН XT Досега. Оваа дополнителна цврста линија ви дава предност кога се борите во груби услови за риболов. Новата и подобрена формула е над 45% пофлексибилна со подобрена отпорност на триење и јачина на јазолот. Идеална за превртување, склон или кастинг, оваа линија може да ви помогне во секој риболов situation.At Беркли, нашиот процес им дава на риболовците алатки и самодоверба да фатат повеќе риби. Неуспехот да се фати риба е она што не мотивира да продолжиме со риболов, да продолжиме да учиме и да откриваме начини да ги направиме сите наши производи најдобри на пазарот. Поради оваа посветеност можеме со сигурност да кажеме - ја завршивме науката. Сега ја фаќате рибата. БЕРКЛИ ТРИЛЕН XT : не ја пуштајте рибата од јадицата. Оваа тешка риболовна линија беше дизајнирана да испорача неверојатна издржливост за груби услови за риболов. ПОДОБРЕНА КОМБИНАЦИЈА НА БОРБЕНА МОЌ : оваа иновативна формула за моно риболов линија спојува неспоредлива цврстина со извонредна флексибилност за дополнителна доверба и контрола во апсолутно секоја ситуација. ВИСОКА ЈАЧИНА ПО ДИЈАМЕТАР МОНОФИЛАМЕНТ РИБОЛОВ ЛИНИЈА : оваа издржлива рибна линија нуди јачина на прекин од 6 фунти 2,7 кг. Должина : 330ид 301м. Зелениот дизајн Со Низок Вис го маскира присуството на линијата кога е потопен. УЛТРА ОТПОРНОСТ НА АБЕЊЕ : оваа јасна риболовна линија обезбедува оптимална сила за борба против рибите во тешка покривка и се држи против груби или остри предмети. ДОСТАПЕН Е ШИРОК СПЕКТАР НА ЈАЧИНИ НА ПРЕКИН, од 4 килограми до 30. Дијаметарот од 0,010 во 0,25 мм обезбедува возбудливите борби да завршат добро. РАЗНОВИДНО УПРАВУВАЊЕ : Добијте линија што може да го направи сето тоа. Идеална за превртување, склон или кастинг, оваа цврста и флексибилна линија е подготвена за се. ИЗДРЖЛИВА СИГУРНОСТ : Погоден за солена вода или слатководни средини. Оваа триленска рибна линија ја подобри јачината на јазолот, што ја прави идеална за услови што би ги компромитирале помалите линии. Нашата ПРИКАЗНА : приказната За Беркли вклучува напорна работа и истрага што доведува до очекуван успех. Истражувањето и развојот што влегува во нашите производи резултира со иновативна опрема за риболов со една цел : да ви помогне да фатите повеќе риби.

Повеќе детали

Избор на купувачи