Дорман 902 - Капаче За Полнење Моторно Масло За Специфични Модели На Волво, Црвено
Неодамнешно

Дорман 902 - Капаче За Полнење Моторно Масло За Специфични Модели На Волво, Црвено

DEN 2.00

Достапно на барање

Ова капаче за филтер за моторно масло е дизајнирано да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналното капаче на одредени возила и е дизајнирано за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - ова капаче за филтер за моторно масло е дизајнирано да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналното капаче на одредени возила. Ја враќа функционалноста-сигурна замена за оригинален дел што недостасува или испукан поради топлина и замор. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Волво 9700 : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Волво ВХД : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Волво ВНЛ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 волво ВНМ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Дополнителни Карактеристики Боја : Црвена. Материјал : Термопластичен.

Повеќе детали

Избор на купувачи