Синџир За Велосипеди од јаглероден Челик, Ланец Со Брзина Обложен Со Титаниум Отпорен На Абење На Синџирот За Планински Велосипед За Друмски Велосипед
Неодамнешно

Синџир За Велосипеди од јаглероден Челик, Ланец Со Брзина Обложен Со Титаниум Отпорен На Абење На Синџирот За Планински Велосипед

DEN 2.33

Достапно на барање

Синџир За Велосипеди од јаглероден Челик, Ланец Обложен Со Титаниум 10 Брзински Синџир отпорен На Абење За Планински Велосипед За Велосипеди За Патишта Спецификација : Тип На Ставка : 10 Брзински Синџир Материјал : Јаглероден Челик Боја : Златна Должина : Прибл. 147см/57.9 во тежина : Прибл. 294.0 g/10.4 oz Links : 116 Linksспецификација : 1/2in x 11/128nultimate Затегнувачко Оптоварување : 1800 KNSpeed : 10 Speedhallowapplication : Планински велосипед, друмски велосипед за /Sarm и други 10-брзински погон како Да го изберете вистинскиот синџир : Прво набудувајте го бројот на замаци во велосипедот, изберете синџир од исто толку брзини како што има замаењекако да ја потврдите должината На ланецот : Метод 1 : Изберете иста должина како и оригиналниот синџир на велосипед.Метод 2 : сите синџири се обесени на замаецот и најголемиот запчаник на предниот синџир, затегнати, а должината на затегнатите се зголемува за 2-4 јазли. Список на пакети : 1 x 10 Брзински Синџир2 x Синџир Врски ланецот обложен со титаниум е поотпорен на абење, поголема цврстина и цврстина и силна отпорност на корозија. Секој дел од ланецот е термички обработен на унифициран начин за зајакнување на цврстината и цврстината за поголема издржливост. Дизајнот на дупката за одвод на шуплива кал ја намалува тежината, ја намалува акумулацијата на нечистотија и полесно се чисти. Брзо фатете го дејството на менување, точката на фаќање на синџирот е побрза, трчањето помеѓу забите е постабилно, а возењето е помазно.

Повеќе детали

Избор на купувачи