Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 6 '7 9'
Неодамнешно

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 6 '7 9'

DEN 1.00

Достапно на барање

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Zayne, без напор, служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен, полиестер во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 60% полипропилен / 40% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,4 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . 'рѓа. Нијанси на црвена тула, правливи корали, светло -кафеава, лесна беж, крем. 7' x 9 'правоаголник Област килим. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Заин. Лесно се чисти и одржува, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Вакуум за употреба на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да наложувате влезови на вратите . препорачаната подлога за килими.

Повеќе детали

Избор на купувачи