Женска плус термичка туника со детали од чипка на рамо
Неодамнешно

Женска плус термичка туника со детали од чипка на рамо

DEN 175.84

Достапно на барање

Оваа симпатична и пријатна термичка туника од избледената слава е совршена за оние кул пролетни и есенски денови кога ситница со краток ракав не е доволно топла и јакна е премногу затрупа. Направено од мека и истегната мешавина од полиестер, оваа плус-големина туника има термичка конструкција на ткаенини што ја обезбедува топлината што ви е потребна без најголемиот дел. Деталите за чипка на рамената обезбедуваат елегантен акцент, додека деколтето за лажичка и заоблен полите ја комплетираат туниката со долги ракави. Достапно е во разновидни бои и е одличен додаток на вашата гардероба со ладно време. Избрана слава женска плус термичка туника со детали за чипка на рамо : 61% полиестер, 36% рајон, 3% спандекс. Туника. Плус големини. Изградба на термичка ткаенина. Детали за чипка на рамената. Долги ракави . Деколте за лажичка. Заоблен полите. Достапно во разновидни бои. Измијте внатре надвор, машината измијте ладно одделно или со слични бои, нежен циклус, само белило што не е хлор кога е потребно, да се спушти суво ниско, ниско железо доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи