Уметнички ткајачи Традиционална ориентална област килим, 6 '7 9'
Неодамнешно

Уметнички ткајачи Традиционална ориентална област килим, 6 '7 9'

DEN 1555.20

Достапно на барање

Колекцијата Касандра ги прикажува традиционалните инспирирани дизајни кои ги прикажуваат безвременските стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен, полиестер во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 90% полипропилен / 10% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,3 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој традиционален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Средно сиво. Нијанси на средно сиво, тен, светло сива, слонова коска, јаглен, темно сина, црна, чеша. Килим со правоаголник 7 'x 9'. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Касандра. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво. Канистер вакууми без тепач Баровите се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната прицврстување на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезови, под мебел и нема да наредувате влезови . препорачано подлога за теписи.

Повеќе детали

Избор на купувачи