Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10kt
Неодамнешно

Карат Т.В. Прстен за ангажман со бело злато од 10kt

DEN 2.67

Достапно на барање

Направете ја вашата свадба совршена со овој зачудувачки прстен за ангажман на мијабела дијамант. Изработено во бујно бело злато, тоа е засилено со финиш на Милграјн. Овој сјаен прстен се одликува со кружен, блескав дијамант поставен во центарот со 40 бели дијаманти поставени со отворено, со помош на бели дијаманти (G-H, I2-I3), кој се потпира по лентата за раздвојување. Овој класичен и пенлив прстен за ангажман на дијаманти е совршен симбол на вистинска loveубов и посветеност.Миабела накит : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да означите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/5 Карат Т.В. Дијамант 10 KT прстен за ангажман на бело злато : Изработен во 10 KT бело злато. 1/5 КТ. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 2мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе детали

Избор на купувачи