H LED светилки за светло за магла, Plug N Play, 40W 4000lm 6000k
Неодамнешно

H LED светилки за светло за магла, Plug N Play, 40W 4000lm 6000k

DEN 3.33

Достапно на барање

Lasfit L1 Plus Series H10 9145 9140 LED Fog Light Lamp Bulbs Fanless, 9145 Fog Light Bulbs Halogen Replacement, 40 W 4000 LM 6000 K, Plug and Play, Pure White, 2 Pcs Note : 1, If ​​you are not sure which bulb size that your vehicle requires, Проверете го вашиот прирачник за корисникот или Google "Автомобилска сијалица за преглед " или контактирајте не преку оваа е-пошта : @ пред да купите. (Би било супер ако можете да ни ги дадете вашите возила/моделот/трим/годишно додека контактирате со нас.) 2, овој LED комплет LASFIT 9145 може да работи добро на повеќето возила. Но, кога ќе се смени во LED диоди за да предизвика треперење или код за грешка на вашето возило, ќе ви треба еден пар декодерот за да ја откажете грешката. И можете да не контактирате преку оваа е -пошта : @ за поддршка. 3, ако LED сијалицата беше лабава во куќиштето, ве молиме извадете го О-прстенот од халогената сијалица и додадете ја во LED-сијалицата (ставете два О-прстени на една LED-сијалица). Ако сијалицата сè уште не одговара, ве молиме контактирајте не за да ја размените за LCPLUS Series 9145. Карактеристики : Безжичен, безжичен, без безобразен : LASFIT L1 PLUS 9145/9140 LED светилки, без обожаватели на дното, да ви дадете тивка околина за возење и не влијаат на дисипацијата на топлина на светлите. Случајно светло : 40 W, 4.000lm, 6000k по пар, прилагодени LED чипови на LASFIT, 200% посветла како оригинални халогени светилки. Немојте да се измамите со високи рејтинзи на луменот, LASFIT L1 PLUS серија LED сијалицата беше дизајнирана со точен оптички фокус на зголемен излез, функционален зрак, без додаден сјај и игра и игра, без поларитет : ист дизајн како халоген, безжичен, лесен за инсталирање без никаква модификација. Систем за ефикасно ладење : целото тело на авијација, алуминиумско тело, уникатен дизајн на топлински мијалник со интелигентен IC, проверете дали LED комплетите за конверзија траат подолго. Дизајн на влакно, аплицирајте за иста должина и позиција како халогената сијалица. Тој се фокусира на светлината за да одговара на стандардната шема на зракот и не слепи на сообраќајот, без темни дамки или магливо светло. Водано пропуст : IP65 отпорен на вода и дизајниран за употреба во обилни дождови, куќиште од дожд, може да работи дури и во екстремни ситуации. : Ако ви треба посветла замена за халоген 9145, можете да размислите за Lasfit Laplus 9145 серија, 60 W/Set, 6000lm/Set или LSPLUS Series 9145, 72 W 8000 LM 6000 K. Гаранција : * 45 дена враќање - без проблеми и лесно * 2 -годишна гаранција - Навистина лесна размена и враќање * Телефонска поддршка : (909) 758-7900 * Потребна ви е замена или поврат, ве молиме, не двоумете се да не контактирате преку оваа е -пошта : @@@@@@@ . Технички спецификации : Големина на сијалицата : H10/9140/9145 LIGHT MODE : SINE BEAMUSAGE : LED магла осветлена количина : lasfit Прилагодено LED Chips Voltage : DC 11 ~ 30 VLight Power : 40 W/SET (20 W/BULB) LUMINOUS FLUX : 4000 LM/SET (2.000 LMM /сијалица) Температура на бојата : Светло бело 6.000 китетификација : IP65 овластен, 100% против вода, прашина и песок. Без жица, без бучава, нема обожавател. Навистина Plug N Play, 1 : 1 дизајн на халоген филамент. 45 дена Бесплатно враќање 2yr гаранција.

Повеќе детали

Избор на купувачи