Трговска марка ликовна уметност „цветање ii teal“ платно уметност од Вероник Чарон
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „цветање ii teal“ платно уметност од Вероник Чарон

DEN 0.33

Достапно на барање

Уметник : Veronique Charrons Ubject : Floral Style : Glam Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојни цвеќиња околу фразата "Расте свој начин " на позадина на затегнување. Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Veronique Charron 'Blourish II Teal' Canvas Art.

Повеќе детали

Избор на купувачи