Трговска марка ликовна уметност „патување 83“ платно уметност од Фенер Прес
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „патување 83“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 2.33

Достапно на барање

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатив : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Travel 83' Canvas Art.

Повеќе детали

Избор на купувачи